Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jistota při cestách do zahraničí

Proč je dobré mít uzavřené Celoroční cestovní pojištění ? Putování za turistickými známkami, poznáním krásných památek, nádherné přírody a dalších zajímavostí nás přivedlo na spoustu míst naší České republiky. Jako správní sběratelé turistických známek a cestovatelé jsme se několikrát rozhodli podívat se na také za hranice naší malinké země s velkým počtem turistických cílů. Naši první zahraniční misi jsme uskutečnili na Slovensku, další malinké zemi s velkým počtem turistických cílů, za nimiž jsme se vydali již několikrát. Jindy jsme se z Moravy vydali do poměrně vzdáleného Německa, další velké zemi s bezpočtem zámků, hradů, krásné přírody i technických zajímavostí. 

article preview

Putování za turistickými známkami, poznáním krásných památek, nádherné přírody a dalších zajímavostí nás přivedlo na spoustu míst naší České republiky. Jako správní sběratelé turistických známek a cestovatelé jsme se několikrát rozhodli podívat se na také za hranice naší malinké země s velkým počtem turistických cílů. Jako zodpovědní cestovatelé jsme si na tyto zahraniční mise jsme nechtěli nijak riskovat a vybrali jsme si nejvýhodnější Celoroční cestovní pojištění na internetu a jak se později ukázalo, udělali jsme dobře ! 

Česko - zámek Červená Lhota

Naši první zahraniční misi jsme uskutečnili na Slovensku, další malinké zemi s velkým počtem turistických cílů, za nimiž jsme se vydali již několikrát. S pojištěním v kapse jsme tak s klidným srdcem navštívili slavný Čachtický hrad, nedaleký hrad Beckov, na Liptově jsme zase bez starostí poznávali okolí Ružomberoku s hradem Likava a dalšími místy či jsme se bez obav vydali na horské túry v pohořích Velká Fatra a Nízké Tatry.

Slovensko - Vysoké Tatry

Velice rádi jsme se párkrát podívali i k našim severním sousedům do Polska, rozhlehlé zemi s bohatou historií, velkým počtem architektonických památek a dalších turistických cílů. Některé z nich jsme našli hned za hranicemi, například Medvědí jeskyni a starý uranový důl ve vesničce Kletno či důl na zlato ve Zlotym Stoku, za jinými jsme museli proniknout hlouběji na polské území, třeba do bývalého hlavního města Krakova s královským hradem na Wawelu a rovněž jsme si nenechali ujít nedaleké solné doly pod městem Wieliczka.

Polsko - Krakow

Jindy jsme se z Moravy vydali do poměrně vzdáleného Německa, další velké zemi s bezpočtem zámků, hradů, krásné přírody i technických zajímavostí. Nejprve jsme navštívili jeden z nejznámějších turistických cílů v Bavorsku, kterým se stal zámek Neuschwanstein, jenž nechal postavit Ludvík II. Bavorský. Při další cestě na západ jsme se zastavili v lázeňské obci Oybin na jihovýchodě Saska se stolovou horou s ruinami stejnojmenného hradu a kláštera, kde se nám také moc líbilo.

Německo - zámek Neuschwanstein

Nejčastějším místem, které jsme navštívili u jižních sousedů, se stalo hlavní město Rakouska Vídeň se zábavním parkem Prátr, zoologickou zahradou Schönbrunn a sousedním zámkem. V zimě jsme se byli podívat na vánočních trzích, během kterých jsme se kochali nejvýznamnější gotickou stavbou Rakouska a symbolem Vídně, tedy chrámem svatého Štěpána. V létě jsme zase hranice překročili pěšky, když jsme z Valtic kráčeli po Stezce bosou nohou do vinařské obce Schrattenberg a zase zpátky.

Wien - zábavní park Prater

Pochopitelně o všech těchto místech si později budete moci přečíst mé články a příspěvky, které pro vás chystám. A pokud vás některý článek bude inspirovat k cestě za české hranice, nezapomeňte na cestovní pojištění, neboť Československo už pár let neexistuje ! Nám se sice naštěstí nic nestalo, ale vzhledem k tomu, jaká různá rizika pojištění pokrývalo, byli jsme hned klidnější, člověk prostě nikdy neví. Nemuseli jsme si tedy dělat starosti s případným ošetřením lékařem, hospitalizací v nemocnici, náklady na léky, převozy zraněného či nemocného nebo například repatriaci. Myslete na to i vy na vašich cestách !

Praha - Pražský hrad a Vltava

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář