Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická muzea

Příspěvky

Zdice - muzeum železniční a silniční techniky ve Výtopně

Muzeum historické železniční a silniční techniky ve Výtopně Zdice se nachází v areálu bývalého lokomotivního depa hned za železniční stanicí. Bylo otevřeno roku 2006 a jeho rozsáhlá expozice zahrnuje řadu historických vozidel, ať už lokomotiv, osobních a nákladních vagonů, nákladních automobilů, autobusů nebo třeba hasičských vozidel.

 
16. 12. 2018 | Rubrika: Technická muzea | Komentářů: 0

Zbuzany - automuzeum Praga

Museum založila roku 1957 rodina Příhodových v obci Sobíně, která se později přestěhovala do Zbuzan i s exponáty. Automobilové muzeum bylo znovu otevřeno 22. 6. 2000 v rámci akce „Evropské město kultury Praha 2000“. Kulturní komisí UNESCO bylo zařazeno jako třetí největší soukromá sbírka tohoto typu na světě. V expozici bylo 72 kusů historických dopravních prostředků výrobní značky Praga. Součástí automusea bylo 324 000 fotografických dokumentů a historie výroby automobilky Praga. V roce 2016 bylo zbuzanské muzeum zavřeno, protože majitel kolekce automobilů se nedohodl s vlastníky budov muzea a soud mu nařídil prostory opustit. Sbírka se měla poté přesunout do pražských Vysočan, z čehož však sešlo. V roce 2018 se město Praha rozhodlo, že budovy statku ve Zbuzanech odkoupí a zrekonstruuje, aby zde unikátní sbírka pragovek mohla zůstat. K tomu však nedošlo a nádherná auta se musela odstěhovat na jiné místo.

 
16. 12. 2018 | Rubrika: Technická muzea | Komentářů: 0

Borek pod Troskami - motomuzeum

Motomuzeum se nachází na okraji obce Borek pod Troskami v bývalém nádražním domku a poprvé bylo otevřeno na jaře roku 2014. V muzeu se nachází unikátní sbírka 100 historických motocyklů, které se vyráběly u nás a brázdily v hojném počtu české i světové silnice v 30.-70. letech minulého století.

 
6. 12. 2018 | Rubrika: Technická muzea | Komentářů: 0