Jdi na obsah Jdi na menu
 


Lanová a zábavní centra

Příspěvky

Oslavany - zábavní park Permonium

Důl v Oslavanech byl vyhlouben v letech 1861 až 1865 jako větrací, čerpací a těžní jáma. Samotná železobetonová těžní věž byla postavena mezi lety 1911 - 1913 a na vrcholu věže byl umístěn první těžní stroj. Roku 1921 došlo na tomto dole k výbuchu třaskavých plynů, při kterém zahynulo 26 horníků, což bylo druhé největší důlní neštěstí v tomto revíru. O dva roky později byl Důl Kukla opatřen prvními dvěma sbíjecími kladivy, jenž byly záhy zavedeny na všech pracovištích.

 
3. 7. 2020 | Rubrika: Lanová a zábavní centra | Komentářů: 0

Česká Ves - ranč Orel

Areál ranče Orel se rozkládá na cca 10 ha půdy v podhůří jesenických kopců a stojí na samotě v srdci CHKO Jeseníky, obklopený voňavými zelenými lesy i zurčícími potůčky. A přesto není odříznutý od civilizace, protože do okresního města Jeseník je to pouze 6 km. Areál je zároveň vhodný pro soukromé i firemní akce. Ubytovací kapacita je v letních měsících až 55 lůžek a prostory bufetu jsou dostatečně velké. Pro firmy lze uspořádat program dle přání zákazníka. Novinkou ranče je přírodní koupací jezírko, které je pouze pro ubytované, takže nebudete rušeni veřejností. Dále se tu nachází lanové centrum, adrenalinový park, můžete se projet na koních nebo terénních čtyřkolkách. Po požáru v roce 2013 dostaly budovy ranče nový moderní styl.

 
8. 3. 2019 | Rubrika: Lanová a zábavní centra | Komentářů: 0

Brandýs nad Orlicí - bludiště a pomník J.A. Komenského

Labyrint byl otevřen v roce 2009 díky iniciativě občanského sdružení Brandýs ve světě. Inspiraci našli v Anglii, kde je takových bludišť celá řada. Stěny jsou z vysázených habrů a rozměry bludiště činí tvoří čtverec o rozměru 35 x 35 metrů. Uvnitř čtverce je zjednodušená azimutálně pojatá kresba zemské koule, kde hlavní poledníky a rovnoběžky rafinovaně přerušované komplikují cestu do centra labyrintu. Ve středu, tedy v cíli, vzniká výtvarný objekt symbolizující ráj srdce. Veškeré vstupy a prostupy jsou široké téměř jeden metr. Cesty uvnitř labyrintu tvoří výsyp z jemného kamenného štěrku. Přístupová cesta je po obou stranách zpevněna zahradní obrubou.

 
27. 1. 2019 | Rubrika: Lanová a zábavní centra | Komentářů: 0