Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zoologické zahrady

Příspěvky

Brno - minizoo Jižanský dvorek v Horních Heršpicích

Malá městská ZOO s názvem Jižanský dvorek vznikla v roce 2009 na pravém břehu řeky Svratky mezi ulicemi Kšírova a Dufkovo nábřeží v Horních Heršpicích v Brně. ZOO byla vybudována na zarostlém a neudržovaném pozemku, který se tak stal domovem pro mnoho zvířátek, jejichž počet se postupně rozrůstal. Na pozemku se nacházela stará zasypaná studna, která byla vyčištěna a nyní slouží jako zdroj pitné vody. Je zde instalován repasovaný 130 let starý stroj k nabírání vody, který byl objeven ve staré studni na ulici Kšírova. Úpravami pozemků vzniklo i jezírko, je to proláklina napájená vodou ze studny. V jezírku jsou kapříci a na hladině bývají vidět i kačenky.

 
25. 6. 2020 | Rubrika: Zoologické zahrady | Komentářů: 0

Ostrava - zoologická zahrada

První ostravská zoologická zahrada vznikla při budování Hornického sadu v Ostravě - Kunčičkách v roce 1948 na šestihektarovém pozemku poblíž dolu Alexander. Tehdejší přírodní park sloužil k rekreaci a jeho součástí bylo např. přírodní jeviště, taneční parket, dětské brouzdaliště i pískoviště či dva tenisové kurty, hřiště na volejbal a basketbal.

 
5. 5. 2019 | Rubrika: Zoologické zahrady | Komentářů: 0

Vyškov - zoologická zahrada

ZOO ve Vyškově vzniklo roku 1965, kdy zde byl založen panem Zdeňkem Sokolíčkem zvířecí koutek a již za půl roku byl před očima stovek prvních návštěvníků slavnostně otevřen. Vše bylo provedeno svépomocí v tehdejší "dobrovolné" akci "Z", jak dokumentuje mnoho výstřižků z tisku i dochovaných fotografií. Zdeněk Sokolíček byl neúnavným nadšencem a propagátorem chovu ohrožených druhů živočichů a přenášel svou lásku ke zvířatům na děti a mládež. Přispěl k tomu, že zookoutek se stával známým po celé republice i v zahraničí a navštěvovalo ho mnoho populárních osobností - o tom svědčí jeho dochované návštěvnické deníky.

 
8. 11. 2018 | Rubrika: Zoologické zahrady | Komentářů: 0